Zdrowie to nie tylko dieta i ruch fizyczny. Do jego stanu należy podchodzić holistycznie. Zdrowie to również harmonia między ciałem a umysłem. To szukanie naturalnych sposobów na pielęgnację i lepsze samopoczucie. Dbanie o skórę może być rytuałem zarówno dla ciała, jak i odpoczynkiem dla zmęczonej pracą głowy. Troska o siebie zaczyna się od pozytywnego nastawienia i poświęcenia nawet krótkiej chwili samemu sobie. A wewnętrzna harmonia i spokój zawsze mają odzwierciedlenie w naszym wyglądzie.

Papilio Naturals wspiera i namawia do troski o własne ciało. Odpowiednie dobrane kosmetyki mają nie tylko pielęgnować skórę, ale też wydobywać z niej to, co najpiękniejsze. Pomagają radzić sobie z drobnymi problemami i niedoskonałościami. Założycielką manufaktury jest Monika, która doświadczenie w pracy jako farmaceutka przeniosła na produkcję kremów i olejów. Używanie naturalnych kosmetyków powinno być normą, a dbanie o skórę codziennym rytuałem, niezależnie od wieku. Bo zdrowie to systematyczność i troszczenie się o siebie każdego dnia.

Produkcja

Monika wytwarza kosmetyki ręcznie, w moździerzu. Weryfikuje źródła i pochodzenie każdego składnika, który zostanie użyty w produkcji. Tworzy je małymi partiami. Oleje muszą mieć udokumentowane pochodzenie, certyfikaty oraz badania. Znacząca też jest świeżość surowców, dlatego lokalne manufaktury tłoczą je na specjalne zamówienie Papilio. Gwarantuje to jakość i efektywność składników, które następnie wykorzystuje się w kremach. Tylko w taki sposób można upewnić się, że produkty będą działać w skuteczny i zamierzony sposób.

Skład

Podstawą produktów Papilio Naturals są certyfikowane, ekologiczne składniki. Kosmetyki charakteryzują się wysoką jakością oraz gruntowną kontrolą ich pochodzenia. Używane do produkcji składniki:

  • zawierają nierafinowane surowce roślinne
  • pochodzą z upraw ekologicznych lub bio
  • w większości są organiczne

Opakowania

Kremy, pasty i masła pakuje się w szklane słoiki, które wystarczy wyrzucić do odpowiedniego kontenera lub zachować do powtórnego użycia – na przyprawy w kuchni, drobiazgi, własnoręcznie robione świece czy inne kosmetyki. Jeśli chodzi o odsyłanie pustych opakowań do producenta, pojawia się typowy dylemat zero waste: czy wysyłka pustych słoików i generowany ślad węglowy nie mijają się z celem? Do tego dochodzą koszta sterylizacji takich opakowań, by móc ponownie wykorzystać je w produkcji.

Z czasem wdrożone zostaną również papierowe etykiety, które będą zarówno praktyczne, jak i przyjazne środowisku.

Kosmetyki wysyłane są w tekturowych opakowaniach, a za wypełniacz służą wiórki drzewne. W ten sposób nie ma potrzeby używania plastikowych folii. Poza tym daje się drugie życie odpadom wytworzonym podczas obróbki drewna. Torby, które dostają klienci na targach, jak i ulotki czy dokumenty potrzebne do księgowości, są wykonane z papieru wyprodukowanego w 100% z makulatury.

Kto? Monika Kobierska

Gdzie? Tłokina Kościelna, woj. wielkopolskie

Sklep: Papilio Naturals

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *